shift left shift right

příručka uživatele systému AToM

obsah<< předchozí stránkadalší stránka >>
ke stažení

Vyhledávání

Stránka fulltextového vyhledávání se zobrazí po kliknutí na tlačítko Vyhledávání, které je umístěno v oblasti nástrojů a indikátorů u pravého horního rohu prohlížeče (obrázek rozhraní bod 4).

Hned vedle je box "Hledání" pro rychlé zadání vyhledávaného výrazu a spuštění vyhledávání kliknutím na ikonu lupy.

Kliknutím na ikonu dojde k přesměrování uživatele na stránku s fulltextovým vyhledáváním.

Stránka vyhledávání

Vlevo nahoře je komponenta pro nastavení fulltextového hledání [1]. Ovládání je popsáno také v kapitole o nastavení fulltextového hledání.

image081.png

vyhledávání

 1. komponenta nastavení vyhledávání
 2. seznam výsledků hledání
 3. přišpendlení výsledku - uchování seznamu nalezených
 4. filtry seznamu výsledků

V pravé části vyhledávací stránky se po spuštění vyhledávání objeví seznam výsledků [2] ve formě seznamu odkazů. Zpravidla jde o seznam Tříd, v jejichž datech se hledaná fráze vyskytuje. Odkaz směřuje na stránky s obsahem odkazované Třídy. Kliknutím na odkaz se zobrazí stránka, se kterou souvisí hledaný text.

Výsledek hledání lze přišpendlit k nástrojům kliknutím na ikonu připínacího špendlíku [3].

V levé části je seznam filtrů [4], pomocí kterých lze omezit počet zobrazených výsledků. Počet nalezených výsledků se zobrazuje v závorce u každého filtru. Seznam filtrů kopíruje ontologii dat aplikace, a tak může být rozsáhlý a hierarchicky větvený. Ikonky "plus" a "mínus" před textem filtru umožňují rozbalování nebo sbalování v hierarchii podřízených filtrů.

Fazetové filtrování

Kliknutím na název filtru [1] se změní jeho barva a seznam výsledků [2] se zredukuje podle zvoleného kritéria. Počty nalezených se přepočítají podle aktuálních filtrovacích podmínek. Takto lze naklikat více filtrů a zpřesňovat nalezený výsledek.

image082.png

filtrování výsledků hledání

 1. kliknutím na název se filtr aktivuje nebo deaktivuje
 2. seznam vyfiltrovaných  výsledků
 3. indikace uchování dotazu - přišpendlení

Opětovným kliknutím na vybraný filtr [1] se tento deaktivuje, změní barvu, a seznam výsledků se obnoví podle nastavených filtrů.

Vpravo nahoře nad seznamem výsledků je ikona špendlíku s titulkem “zapamatovat dotaz“. Pomocí tohoto přepínače lze zahrnout nástroje pro procházení výsledkem hledání do sady nástrojů pro stránky, které zobrazují hledaný obsah. Po kliknutí na ikonu se tato změní na “přišpendleno“ [3]. Opětovným kliknutím na ikonu se vrátí původní vzhled a deaktivuje se přišpendlení navigace výsledem vyhledávání.

Přišpendlení výsledku hledání

Aktivace přišpendlení způsobí, že výsledky hledání se uchovávají a lze se na ně odkazovat při procházení obsahu nalezených stránek nebo se rychle přepnout zpět na výsledek hledání.

image084.png

navigace přišpendleným vyhledáváním

 1. sada nástrojů a indikátorů pro procházení uchovaných výsledků hledání
 2. šipka pro listování seznamem výsledků
 3. zobrazení pozice stránky v seznamu nalezených
 4. tlačítko pro návrat a stránku s vyhledáváním

Na stránce zobrazení obsahu přibydou mezi nástroji ikony pro pohyb v seznamu nalezených výsledků [1]. Není třeba se vracet na stránku hledání a pomocí šipek vlevo a vpravo [2] je možné se posouvat v seznamu nalezených a zobrazovat nalezená data. Pozice zobrazené stránky v seznamu nalezených se zobrazuje mezi šipkami [3].

Kliknutím na ikonu dalekohledu [4] v navigaci přišpendleným vyhledáváním se stránka přesměruje na vyhledávací stránku vyhledávání "Hledání v ontologii" s výsledky posledního vyhledávání.

Přišpendlení vyhledávání je vázáno k poslednímu provedenému vyhledávání.

Nenalezli jste požadované informace?
Přeje si kontaktovat uživatelskou podporu?

Kontaktovat nás můžete nejlépe e-mailem, seznam možností jak se s námi spojit je na stránkce kontakty.

Připravujeme možnost rychle zaslat dotaz pomocí webového formuláře.

© AION CS, s.r.o