shift left shift right

příručka uživatele systému AToM

obsah<< předchozí stránkadalší stránka >>
ke stažení

Navigační panel

V levé části webové stránky je umístěn navigační panel  (obrázek rozhraní bod 1) s uspořádanou sadou přímých odkazů na části aplikace.

Navigační panel se skládá ze sady jednotlivých panelů navigace, které obsahují odkazy na obsahově související stránky. Tmavý trojúhelník vpravo umožňuje kliknutím rozbalit nebo sbalit panel, resp. přidružené odkazy.

V pravé části (obrázek navigačního panelu) je zobrazena sada panelů, které jsou komponentami uživatelského rozhraní, a mohou takto nahradit navigační panel, který je zobrazen v levé části obrázku. Šířku navigačního panelu lze změnit kliknutím na záložku [8], kdy se šířka sloupce postupně mění v krocích 0 - standardní šířka - širší sloupec.

Panely navigace jsou integrovány do navigačního panelu v závislosti na nastavení přístupových oprávnění uživatele. Zobrazení jednotlivých odkazů na panelech může být také závislé na nastavení přístupových práv, případně nastavení viditelnosti uživatelem.

image021.png

navigační panel

 1. Tlačítko ATOM3: obrázek s odkazem na úvodní stránku (homepage) AToM Editoru. Vstupní stránka do aplikace.
 2. Panel uživatele: Zobrazované jméno uživatele označuje odkaz na oblast správy účtu uživatele (profilových informací uživatele, zaznamenané aktivity a záložku správy notifikačních upozornění - odběry).
  • Odhlásit - umožní uživateli provést odhlášení z aplikace.
  • Aktivity - přepne na oblast profilu uživatele do záložky zaznamenané činnosti v rámci aplikace.
  • Správa - přesměruje uživatele na stránky věnované správě aplikace. Zobrazuje se jen uživatelům s nastaveným právem administrace systému.
  • Atom Studio - představuje samostatnou aplikaci pro tvorbu a správu ontologie, definici exportů, importů a jejich vykonání, a kompletní administraci prostředí aplikace AToM Editoru. Odkaz "Atom Studio" se zobrazuje jen uživatelům s příslušným oprávněním. Kliknutím na odkaz dojde k opuštění prostředí AToM Editoru. S tím souvisí změna designu a rozložení. Proto je vhodné otevírat AToM Studio v novém okně nebo v nové záložce prohlížeče.
 3. Fórum: odkaz na stránky strukturovaného diskuzního fóra. Přidružené odkazy směrují na stránky jednotlivých témat diskuze.
 4. Ontology: odkaz na úvodní stránku, kde si uživatel obvykle nastaví optimální rozhraní. Přidružené odkazy reprezentují seznam tzv. projektů, které představují buď samostatné, nebo propojené prostory datové báze (definované prostřednictvím AToM Studia). Plus/Mínus před názvem poskytuje možnost rozvinou/sbalit seznam souvisejících elementů projektu, kterými jsou Třídy, Hierarchie, Skupiny nebo Výběry. Výčet konkrétních odkazů závisí na nastavení ontologie, obsahu projektu/prostoru apod.
 5. Komentáře: odkaz na stránku se seznamem komentářů k jednotlivým instancím Třídy.
 6. Koš: odkaz na stránku se seznamem odstraněných elementů.
 7. Oblíbené: odkaz na stránku se správou skupiny oblíbených odkazů na zvolené části aplikace. Přidružené odkazy jsou seznamem takto zvolených komponent s možností rychlého přesměrování do vybrané části aplikace.
 8. kliknutím na záložku se změní šířka sloupce navigačního panelu.

Pokud nejsou všechny popsané odkazy v navigačním panelu viditelné, je to patrně z důvodu nedostatečných uživatelských oprávnění udělených administrátorem.

Nenalezli jste požadované informace?
Přeje si kontaktovat uživatelskou podporu?

Kontaktovat nás můžete nejlépe e-mailem, seznam možností jak se s námi spojit je na stránkce kontakty.

Připravujeme možnost rychle zaslat dotaz pomocí webového formuláře.

© AION CS, s.r.o